Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

Z jihu na sever za 7 týdnů – listopad – prosinec 2017

Jízda s Františkem a Filipem byla jedním slovem “epická”. Za vyjímečných 7 týdnů a téměř 5000 kilometrů jsme poctivě projeli z jihu na sever celý Vietnam. Už před samotnou cestou jsme věděli, že díky dostatku času budeme mít prostor si zažít opravdu vše. A tak se také stalo.

Viděli jsme spoustu typů překrásných krajin od hustých nedotčených džunglí, přes nekonečné kopce, téměř liduprázdné pobřežní pláže až po majestátní hory severu. Snědli jsme nepřeberné množství výborných jídel od těch úplně nejobyčejnějších lidových až po ty méně obvyklé speciality, jako je bůvol, žába, úhoř nebo kůň. Poznali jsme obdivuhodnou vstřícnost a fascinující houževnatost místních a to jak ve velkých městech, tak i totálně zapadlých vesničkách. Čelili jsme počasí všech ročních období od počátečních 30 stupňů, přes nepřetržitý 10 denní déšť, nízké horské teploty blížící se bodu mrazu až po závěrečných slunečných 20 stupňů. Zažili jsme pády, dokonce i horečku Dengue. Nikdy jsme se však nevzdali a vždy jeli dál vstříc novým zážitkům. Těch máme opravdu mnoho a výběr nejlepších najdete chronologicky seřazené ve formě fotek s popisky v tomto albu.

Tato jízda byla “epická” především díky nám samým a velmi silně se tak naplnila celková myšlenka Vietnamské jízdy. Otevřenost pro objevování nových věcí, odhodlání čelit výzvám, učit se novým věcem, vytrvalost, vzájemná spolupráce a spontánnost. To vše v tak rozmanité zemi, kterou Vietnam je a umožňuje právě tohle všechno prožít. Drželi jsme se toho a odnesli si tak ohromné množství nezapomenutelných zážitků, nových zkušeností, urvaný kus srdce pro Vietnam a také nové přátelství.

Díky Františkovi a Filip Urban a také Jiri Hilgart a Olí Zýková, kteří se k nám na krátkou část přidali.

Další příspěvky v této rubrice

Scroll to Top