Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

PŮJČOVNA MOTOREK

Motorka bude během celé cesty vaším nejdůležitějším parťákem. Proto je nutné jeho výběru věnovat dostatek pozornosti.

Prakticky, spolehlivě, ověřeně

Ve Vietnamu se lokálně dá půjčení motorky zařídit v podstatě na každém rohu. Pronájem motorek na delší tratě, kdy si chcete půjčit motorku nebo skútr na jednom místě a po několika dnech vrátit na jiném, je na vietnamském trhu kategorie sama o sobě.

Úplně na začátek je nutné říci, proč je půjčení motorky nebo skútru ve Vietnamu lepší volbou, než přímo její koupě. Ještě dnes na vietnamských silnicích stále můžete potkat cestovatele, kteří jezdí na čínských motorkách Honda Win za neodolatelných 200$. Proč je toto špatná volba jsem popsal na blogu:

Mít spolehlivý stroj, který vás doveze tam, kam chcete, a také jak chcete, je klíčovou investicí vaší cesty. Nemluvě o tom, že v dnešní době jsou na trhu již půjčovny motorek u kterých finanční investice není vůbec tak vzdálená oproti zmíněným 200$.

O půjčovně

Od samého začátku svých cest po celém Vietnamu spolupracuji s jednou jedinou půjčovnou, která na stále amatérský trh přinesla nový a zásadní standardvysokou spolehlivost strojů a maximální transparentnost

Půjčovna si drží pozici stabilní a ověřené společnosti s několika pobočkami po celé ose Vietnamu, která je nejen jedničkou na trhu, ale svým profesionálním přístupem, vlastními servisními týmy, propracovanou logistikou a samozřejmě také širokou škálou vozového parku od nejmenších skútrů až po velké motorky, udává směr a posunuje hranice celého odvětví.

Takto o sobě mluví:

,,Nabízíme pronájem motorek na dlouhé tratě pro cesty mezi Hanojí, Da Nangem, Da Latem a Ho Chi Minovým městem. Myšlenkou je dorazit do kteréhokoliv z těchto měst a vyzvednout si zde motorku. Poté jet do jiného města a motorku tam v jiné pobočce vrátit. Naše půjčovna motorek nabízí denní pronájmy pro začátek i konec ve stejném místě. Co nás ale odlišuje od konkurence je poskytování dlouhodobých balíčků pronájmu. Provozujeme malé garáže po celé zemi a disponujeme velkým množstvím motorek pečlivě vybraných z několika málo konkrétních modelů v které věříme, že jsou těmi nejlepšími stroji ve Vietnamu.

Stejně jako v leteckém odvětví je naším cílem udržet své motorky stále na cestách a ne je jen parkovat v garáži, kde na ně akorát padá prach. Právě to umožňuje poskytovat dostupné balíčky dlouhodobých pronájmů pro cesty napříč celým Vietnamem.

Nejběžnějším a nejpopulárnějším skútrem je Honda Blade, který se dá půjčit za 10$ na den nebo 250$ na celý měsíc. Nejpopulárnější motorkou je pak Honda XR 150cc s cenou pronájmu 20$ na den nebo 450$ na měsíc.”

2 hlavní věci, které vás u půjčovny musí zajímat

SPOLEHLIVOST A Údržba motorek

Půjčovna disponuje flotilou přes 400 motorek. Originální servisy Honda, Yamaha a Suzuki mají profesionální mechaniky napříč celým Vietnamem a při servisech se používají originální díly, které jsou důležité pro dlouhodobou životnost motorek. Díky jasným pronajímacím smlouvám zákazník od začátku chápe důležitost údržby motorky pouze v autorizovaných servisech. Pokud se na cestě cokoliv stane, stačí zajet do autorizovaného servisu, kde jsou schopní problém vyřešit během minut a následně poskytnout půjčovně doklad, který na konci pronájmu bude kompletně uhrazen. Vše je jasně stanoveno v záručních podmínkách o poruchách.

Porozumění a respektování správné údržby ze strany zákazníka spolu s vlastními profesionálními mechaniky půjčovny pomáhá motorky udržovat v optimálním stavu.

Veškeré stroje půjčovna prodává po 50 000 km nebo 2 letech zpět na lokální trh, což pro zákazníka znamená, že téměř nikdy nejede na stroji starším 2 roky.

Vyzvednutí a vrácení napříč Vietnamem

Půjčovna motorek má své vlastní pobočky v Hanoji (Severní Vietnam), Da Nangu (Centrální Vietnam), Da Latu (Centrální Vysočina) a hlavní centrálu v Ho Chi Minově městě (Jižní Vietnam). Na dalších místech, jako je např. Hue, spolupracuje s místní partnerskou ,,garáží” pro ještě širší pokrytí dostupnosti svých služeb. 

Poslední a oficiálně neprezentovanou možností je varianta za příplatek individuálně domluvit vyzvednutí i vrácení na vybraných nádražích podél hlavní pobřežní železniční tratě spojující Hanoj s Ho Chi Minovým městem. Na základě osobní domluvy a především díky mým dlouhodobým dobrým vztahům jsem byl vždy schopný kombinovat různé možnosti destinací dle konkrétních požadavků pro své vlastní cesty i cesty nezávislých cestovatelů, kterým jsem s půjčením pomáhal.

Při vyzvednutí a vrácení v jiném místě si půjčovna účtuje manipulační poplatek 50$ k standardní výpůjční ceně.

Jak půjčení funguje ve 4 krocích

1. Zarezervujte si motorku předem, aby na vás čekala, až dorazíte. Rezervační záloha standardizovanou blokací na kartě předem.

2. Vyzvedněte si motorku motorku na domluveném místě v domluvené datum a čas. Pronájem zaplatíte na místě kartou nebo v hotovosti.

3. Cestujte úžasnými výhledy s okouzlujícími místními na spolehlivé motorce. Asistence při poruše, záruka kvality a jasná smlouva o pronájmu.

4. Vraťte motorku na cílové pobočce během minut. Jednoduše a bez zbytečných dramat.

Kompletní nabídka pro vietnamské dobrodružství!

Od malých skútrů po velké motorky. Půjčovna má na výběr pro každého, kdo chce projet tuto pozoruhodnou zemi na dvou kolech.

HONDA BLADE 110cc

Nejběžnější a nejpopulárnější skútr

10$/den

180$/měsíc

Honda Blade je jeden z nejběžnějších a nejjednodušších skútrů ve Vietnamu. Těmto prakticky nezničitelným strojům se nemůže stát nic špatného! Jednoduchý na ovládání i údržbu kdykoliv a kdekoliv.

Poloautomatický skútr s 4 stupňovou převodovkou nabídne potřebný tah ve všech podmínkách bez nutnosti manuálního řazení se spojkou.

I když půjčovna nabízí více „záživné“ motorky, tak Blade je pro cestovatele naprosto vše, co ve Vietnamu potřebuje. Honda Blade zvládne každou cestu, kterou Vietnam nabízí.

Převodovka: poloautomatická

Počet převodů: 4

Objem motoru: 110 cc

Výška sedla: 769 mm

Hmotnost: 98 kg

Výkon: 9 koní

Nádrž: 3,7 litrů

Nejběžnější skútr ve Vietnamu Poloautomatický skútr Honda je nejběžnějším typem motorky ve Vietnamu. Levný na koupi, údržbu i provoz s minimální spotřebou. Vjeďte do místních hor i odlehlých oblastí a uvidíte ho všude. Nerozbitný stroj, který si poradí s jakýmikoliv překážkami.

Dostatečný výkon Blade má dostatek výkonu, který uveze i dva pasažéry včetně zavazadel. Půjčovna nabízí i silnější motorky, ale ve skutečnosti není třeba vybírat cokoliv většího či silnějšího, než tento spolehlivý a finančně nejdostupnější stroj.

Jednoduchý na ovládání Naučení se základů jednoduchého řazení zvládnete do 5 minut. Blade je navíc velmi lehký a ovládá se spíše jako skútr, než opravdová motorka. Je tak ideální pro začátečníky vstupující do světa motorových jednostopých vozidel.

HONDA XR 150L

Mezinárodní sláva a uznání. XR nepotřebuje žádné představení!

25$/den

450$/měsíc

Nejkomfortnější 150 cc motorka, kterou půjčovna nabízí. Je také perfektní pro 2 pasažéry díky velkému rámu. 

Manuální 5-stupňová převodovka.

XR 150 je je ideální pro cesty ve Vietnamu. Velká kola, komfortní tlumiče a objem motoru akorát pro vietnamské silnice!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 825 mm

Hmotnost: 130 kg

Výkon: 12,4 koní

Nádrž: 12 litrů

Nejpohodlnější svezení, které půjčovna nabízí!
Honda XR 150L je tzv. dual sport motorka navržená pro jízdu na zpevněných silnicích i mimo ně! 
V obsahové kategorii 150cc je to ta nejpohodlnější motorka pro jednoho i dva pasažéry.

Ač stále malá motorka oproti těm na které jste zvyklí z Evropy, XR 150L je úžasným strojem pro cestování po Vietnamu a každý se za vámi bude otáčet!

Dobrodružné cestování
Vietnam je ve většině pokryt kvalitními zpevněnými cestami, ale praví dobrodruzi se často ocitnout na cestách pokrytých kameny nebo bahnem. Pro kompromis jízdy po zpevněných i nezpevněných cestách, XR 150L je druhá nejlepší motorka, kterou půjčovna nabízí, hned po Hondě CRF 250L.

Nejlepší volba pro dva pasažéry!
Na motorku s obsahem 150cc, velikost jejího rámu dělá XR tou nejlepší motorkou pro dva pasažéry včetně zavazadel. XR má také výhodu měkkých tlumičů navržených pro jízdu v off-roadu a širokého měkkého sedla. Především spolujezdci tak ocení vysoký komfort oproti jiným motorkám.

Neoficiální motorka na VN trhu
XR 150L se ve Vietnamu oficiálně neprodává a nemá tak autorizovanou podporu místních Honda dealerství. Půjčovna má těchto motorek obrovské množství a to včetně náhradních dílů. V případě nutnosti je tak připravena ihned díly poslat k vám. Základní věci, jako duše, spojkové lanko, aj. vám v půjčovně na vyžádání budou poskytnuty.

Dobrodruzi vs. začátečníci
Ač je XR 150L obecně neuvěřitelně spolehlivá a snadno ovladatelná motorka, stále není tak jednoduchá na ovládání i údržbu, jako Honda Blade 110cc. 

Není tak vhodná pro úplné začátečníky a doporučuje se mít alespoň základní zkušenosti s jízdou na motorce. Pokročilé jezdce naopak často překvapí kam a jakým stylem je tato motorka doveze.

HONDA CRF 250L

Nejpopulárnější dual sport na světě

45$/den

810$/měsíc

CRF 250L je nejpopulárnější a nejběžnější enduro motorkou na světě. Enduro znamená schopnost jet na zpevněných i offroad cestách.

Mezinárodní uznání a pověst jako nezničitelná motorka. Pro ty, kteří se chtějí vypořádat se silnicemi i odlehlými cestami není lepší motorka.

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 250 cc

Výška sedla: 873 mm

Hmotnost: 146 kg

Výkon: 24 koní

Nádrž: 7,7 litrů

Nejpopulárnější dual sport motorka na světě!
CRF 250L je navržená pro jízdu na zpevněných silnicích i mimo ně. Honda CRF tu byla odjakživa, od Hondy Baja po XR až po dnes známé CRF. Honda dovedla tuto kategorii na vrchol již před mnoha lety a všechny ostatní značky se od té doby snažily kopírovat tento úžasný design.

Nejlepší kompromis pro jízdu na silnici a off-roadu
Cestování po Vietnamu je převážně po zpevněných silnicích, avšak lidé vyhledávající dobrodružství se často mohou ocitnout na nádherných vesnických či horských offroad cestách. Honda CRF 250L je nejlepší motorkou pro jízdu na asfaltu, štěrku i bahnu. Jezdec by se měl cítit pohodlně v podstatě ve všech terénech.

Pneumatiky
Honda CRF 250L je vybavena dual sport pneumatikami s vlastnostmi pro jízdu 80% na silnici a 20% v offroadu.

HONDA CB500X

Ultimátní cestovní motorka pro Vietnam

50$/den

900$/měsíc

Motorka s největším obsahem motoru pronajmutelná ve Vietnamu. Vybavena s postranními kufry a padacím rámem je tou nejlepší volbou pro cestovatele, kteří chtějí projet tuto úchvatnou zemi.

Daleko za hranicí potřebného výkonu a schopností pro Vietnam. Tato motorka je pro ty, kteří chtějí komfort, bezpečnost, kontrolu a stabilitu. Ne rychlost nebo výkon.

Převodovka: manuální

Počet převodů: 6

Objem motoru: 500 cc

Výška sedla: 810 mm

Hmotnost: 195 kg

Výkon 46,9 koní

Nádrž 17,4 litrů

Největší motorka k zapůjčení ve Vietnamu
Cokoliv s obsahem nad 170cc podléhá extrémně vysoké dani a „dospělé motorky“ jsou tak velmi vzácné. Půjčovna je první na trhu, která půjčuje motorky s vysokým obsahem a legálními dokumenty.

Honda spolehlivost a výkon
Honda CB 500X je příjemný a dobře zpracovaný stroj s velmi atraktivním vzhledem a jízdou bez jakékoliv námahy. Vysoký výkon, spolehlivost a pozitivní ohlasy zákazníků z celého světa charakterizují tuto motorku.

Pro dva pasažéry se zavazadly nebo komfortní jízdu
Tato motorka je pro jezdce, kteří chtějí něco podobného na čem cestují doma, nebo jednoduše pro velmi komfortní cruisování místními cestami. CB 500X obecně nabízí až zbytečně moc výkonu, než který je třeba pro jízdu ve Vietnamu. Zvolte si tak tuto motorku pro komfort, bezpečnost, ovladatelnost a stabilitu. Ne pro rychlost a výkon. 

Honda CB 500X s postranními kufry/brašnami
Půjčovna Hondu CB 500x poskytuje s až 37l hliněnými kufry značky Givi a kompletní ochranou motorky proti pádu. 

Pneumatiky
Půjčovna CB 500X vybavuje pneumatikami Metzler Karoo Street, které jsou považovány pro 70% jízdu na silnicích a 30% v offroadu.

HONDA WINNER 150cc

Nejkvalitnější 150cc manuální skútr

15$/den

270$/měsíc

Stabilní, komfortní, rychlý a vysoce kvalitní Honda skútr. 

6-stupňová manuální převodovka, 2-takt.

Celkově vyšší komfortní posez, lehká váha a akcelerace, dostatečné pro 2 pasažéry s 2 bočními Givi boxy.

POZOR! Půjčovna má pouze 3 zbývající motorky tohoto typu!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 6

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 780 mm

Hmotnost: 119 kg

Výkon: 16,1 koní

Nádrž: 4,5 litrů

Vysoce kvalitní skútr Honda
V kategorii 150cc range, Honda Winner je rozhodně nejkvalitněji postavená motorka z celé flotily.

Jediná 150cc manuální motorka, která vám zaručí opravdu pohodovou cestu s minimální údržbou či rizikem poruch.

Pro koho je?
Winner je pro jezdce, kteří chtějí manuální motorku s téměř nulovým rizikem, že se něco pokazí. Honda XR 150cc je sice nejpůjčovanější manuální motorkou, avšak pro ty, kteří chtějí stroj, který funguje, Honda Winner je jasná volba.

Kufry Givi
Půjčovna vybavuje Hondu Winner s 22l plastovými kufry Givi.

HONDA CRF 150L

Enduro a opravdový offroad

35$/den

630$/měsíc

Toto je ta pravá zbraň pro lidi, kteří chtějí jet opravdové offroady. Proto jsou také tyto motorky vybaveny motokrosovými pneumatikami a pojištěním proti poškození zdarma. U CRF 150L se očekává, že bude padat!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 869 mm

Hmotnost: 122 kg

Výkon: 12,75 koní

Nádrž: 7,2 litrů

Vybavena pro opravdový off-road i enduro
Honda CRF 150 je jedna z nejlepších voleb pro vietnamský terén a zkušené jezdce. Motorku půjčovna poskytuje s širokými stupačkami, offroadovými pneumatikami a zdarma pojištěním proti pádům.

Pneumatiky nejsou legalizované pro jízdu na silničních komunikacích. Je však samozřejmé, že se na nich budete nevyhnutelně muset pohybovat, abyste se dostali do své destinace. Nepůjčujte si však tuto motorku, pokud se během své cesty plánujete pohybovat převážně po silnicích!

S příplatkem + $5/den, the Honda CRF 150L může být vybavena 2x 12l vysoce kvalitními brašnami značky Kriega.

Pro všechny milovníky KTM a Husqvarna
Nelze předstírat, že Honda CRF 150L se dá srovnávat s enduro motorkami od KTM nebo Husqvarny, ale lze sebevědomě říci, že toto je nejlepší volba ve Vietnamu právě pro tyto typy lidí. Zkušený jezdec bude schopen tuto motorku využít k jejímu úplnému potenciálu a obecná kvalita motorky nezklame.

Srovnání s Honda CRF 250L
Honda CRF 150 má kvalitní tlumiče (kvalitnější, než CRF 250L) a váží 122 kg vs. CRF 250L s 147 kg.

Toto je motorka pro jezdce, kteří se chtějí zaseknout v džungli.

Extrémně spolehlivá
Vstřikování a chlazení vzduchem nedává moc šancí ničemu, co by se mohlo pokazit. Zkušenosti z bahnitých cest, které ničí chladiče a ventilátory na větších motorkách, velmi ztěžují údržbu na náročných cestách. Honda CRF 150cc tak nabízí poměrně lehký stroj připravený i na ty nejextrémnější podmínky s vysokým klidem a sebevědomím.

Mám vybráno! Co dál?

Vyplňte poptávkový formulář a ozvu se vám zpět na email s konkrétní dostupností, cenou a rezervačními podmínkami. Poskytnu vám veškeré nutné informace a provedu vás procesem až po finální rezervaci.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas se zpracováním vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz. Jak je nakládáno s vašimi údaji naleznete v podmínkách o ochraně osobních údajů.
Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromípodmínkami používání.

Chcete se ještě na něco zeptat? Nejste si jistí správnou volbou té pravé motorky na cestu? Neváhejte se mi ozvat na email pujcovna@vietnamskajizda.cz.

Scroll to Top