Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

PŮJČOVNA MOTOREK

Motorka bude během celé cesty vaším nejdůležitějším parťákem. Proto je nutné jeho výběru věnovat dostatek pozornosti.

Prakticky, spolehlivě, ověřeně

Ve Vietnamu se lokálně dá půjčení motorky zařídit v podstatě na každém rohu. Avšak pronájem motorek na delší tratě, kdy si chcete půjčit motorku nebo skútr na jednom místě a po několika dnech vrátit na jiném, je na vietnamském trhu kategorie sama o sobě.

Úplně na začátek je nutné říci, proč je půjčení motorky nebo skútru ve Vietnamu lepší volbou, než přímo její koupě. Ještě dnes na vietnamských silnicích stále můžete potkat cestovatele, kteří jezdí na čínských motorkách Honda Win za neodolatelných 200$. Proč je toto špatná volba jsem popsal na blogu:

Mít spolehlivý stroj, který vás doveze tam, kam chcete, a také jak chcete, je klíčovou investicí do vaší cesty. Nemluvě o tom, že v dnešní době jsou na trhu již půjčovny motorek u kterých finanční investice není vůbec tak vzdálená oproti zmíněným 200$.

O půjčovnách

Zapoměňte na půjčení motorky „z ulice“, nebo od neznámých majitelů, kteří vás kontaktují v Facebookové skupině. Byznys s motorkami je ve Vietnamu obrovský a pro mnohé místní tak velmi jednoduchý. Jejich na Vietnam běžně laxní přístup především k údržbě motorek však zákazník neví a pozná ho většinou až na cestě, kdy se mu motorka porouchá.

Za roky doporučování vhodných typů motorek a půjčoven cestovatelům jsem si vytvořil vybranou partnerskou síť těch opravdu nejspolehlivějších a nejprofesionálnějších půjčoven po celé zemi, které na trhu jako jedny z mála nabízejí zásadní standard – vysokou spolehlivost strojů a maximální transparentnost.

Fakticky jsem se tak stal rezervačním agentem, kdy na základě vašeho konkrétního požadavku dokáži najít tu nejlepší půjčovnu pro vás a vaší cestu.

Půjčovny s kterými spolupracuji jsou z většiny vlastněné místními expaty – tedy cizinci, kteří zde dlouhodobě žijí, znají velmi dobře Vietnam, místní trh a v jeden moment se rozhodli vstoupit do původně čistě Vietnamského byznysu s půjčovnami motorek, akorát ho dělat dobře. Právě tyto firmy, podobně jako v mnoha dalších odvětvích, táhnou úroveň Vietnamského trhu a služeb kupředu.

Všechny půjčovny si drží pozici stabilních a ověřených společností s několika pobočkami po celé ose Vietnamuprofesionálním přístupem, vlastními servisními týmy, propracovanou logistikou a samozřejmě také širokou škálou vozového parku od nejmenších skútrů, jako nejběžnější a nejpopulárnější skútr Honda Blade 110ccaž po velké motorky od Hondy XR 150L, Honda CRF 250L, nebo cestovní enduro Honda CB500X.

0
partnerské půjčovny
0
lokalit napříč zemí
0 +
mnou zprostředkovaných motorek

Každá půjčovna, kterou doporučím, musí splňovat tyto parametry:

  • Široká a hlavně rozumně sestavená flotila motorek (tzn. pokud někdo nabízí staré, nebo nespolehlivé typy motorek, je to okamžitě důkaz toho, že nenabízí poctivou službu)
  • Rozumné ceny v rámci trhu (nepřemrštěné ceny pro cizince a pokud ano, tak jen za zcela nové modely, nebo excelentní službu)
  • Jasné podmínky plateb za pronájem, zálohu, pojištění a další příplatkové služby
  • Jasná smlouva o pronájmu
  • Výborná komunikace v Angličtině pro pocit bezpečí a jistotu pro zákazníky především během cesty
  • Více poboček po ose celého Vietnamu umožňující vyzvednutí a vrácení v jiné destinaci
  • Ideálně obchod s dostatečným sortimentem vybavení a příslušenství na motorku

2 hlavní věci, které vás u pronájmu motorky musí zajímat

SPOLEHLIVOST A Údržba motorek

Originální servisy Honda, Yamaha a Suzuki mají profesionální mechaniky napříč celým Vietnamem a při servisech se používají originální díly, které jsou důležité pro dlouhodobou životnost motorek. Díky jasným pronajímacím smlouvám zákazník od začátku chápe důležitost údržby motorky pouze v autorizovaných servisech

Pokud se na cestě cokoliv stane, stačí zajet do autorizovaného servisu, kde jsou schopní problém vyřešit během minut a následně poskytnout půjčovně doklad, který na konci pronájmu bude kompletně uhrazen. Vše je jasně stanoveno v záručních podmínkách o poruchách.

Porozumění a respektování správné údržby ze strany zákazníka spolu s vlastními profesionálními mechaniky půjčovny pomáhá motorky udržovat v optimálním stavu.

Veškeré stroje půjčovny prodávají po 50 000 km nebo 2 letech zpět na lokální trh, což pro zákazníka znamená, že téměř nikdy nejede na stroji starším, než 2 roky.

Vyzvednutí a vrácení napříč Vietnamem

Půjčovny motorek mají své vlastní pobočky v Hanoji (Severní Vietnam), Da Nangu a Hoi Anu (Centrální Vietnam), Da Latu (Centrální Vysočina) a hlavní centrálu v Ho Chi Minově městě (Jižní Vietnam). Na dalších místech, jako je např. Ha Giang a Hue, spolupracuje s místní partnerskou ,,garáží” pro ještě širší pokrytí dostupnosti svých služeb. 

Co se vracení týče, tak oficiálně neprezentovanou možností je varianta za příplatek individuálně domluvit vrácení na vybraných nádražích podél hlavní pobřežní železniční tratě spojující Hanoj s Ho Chi Minovým městem. 

Poslední možností je pak dle domluv vrátit prakticky v jakékoliv destinaci na základě domluvení nákladního auta, které motorky odveze zpět půjčovně do nejbližší pobočky.

Na základě osobní domluvy a především díky mým dlouhodobým dobrým vztahům jsem byl vždy schopný kombinovat různé možnosti destinací dle konkrétních požadavků pro své vlastní cesty i cesty nezávislých cestovatelů, kterým jsem s půjčením pomáhal.

Standardní poplatek pro vyzvednutí a vrácení v jiném místě je 50$ k standardní výpůjční ceně. Při vrácení na vlakovém nádraží, nebo skrz přepravu nákladním autem se účtují 2-3 dny pronájmu navíc během kterých motorky stráví na cestě + manipulační poplatek 10$.

Jak půjčení funguje v 5 krocích

Funguji jako rezervační agent, což znamená, že vyhledání půjčovny a veškerou komunikaci s ní necháte na mně. Vy pouze uhradíte veškeré platby a vyzvednete/vrátíte motorku na smluveném místě. 

Mé služby vás nebudou stát nic navíc, než kdybyste si motorky rezervovali s půjčovnou sami na přímo!

1. Do formuláře níže vyplňte nezávaznou poptávku na konkrétní typ a počet motorek, data a místa vyzvednutí i vrácení. Obratem pro vás začnu hledat tu nejvhodnější půjčovnu.

2. Ozvu se vám zpět s konkrétní nabídkou a informacemi, případně prokonzultujeme a doladíme detaily. Po vašem finálním odsouhlasení pro vás u půjčovny provedu rezervaci.

3. Půjčovna vás již kontaktuje na přímo s instrukcemi pro zaplacení rezervační zálohy (nejčastěji 100$, nebo 10% z pronájmu). Po uhrazení se stává rezervace potvrzenou.

4. Vyzvedněte si motorku na domluveném místě v domluvené datum a čas. Pronájem zaplatíte na místě kartou, nebo v hotovosti (VND/USD/EUR). Hurá na cestu!

5. Vraťte motorku na cílové pobočce během minut. Jednoduše a bez zbytečných dramat.

Kompletní nabídka pro vietnamské dobrodružství!

Od malých skútrů po velké motorky. Půjčovny mají na výběr pro každého, kdo chce projet tuto pozoruhodnou zemi na dvou kolech.

HONDA BLADE 110cc

Nejběžnější a nejpopulárnější skútr

13$/den

85$/týden

234$/měsíc

Honda Blade je jeden z nejběžnějších a nejjednodušších skútrů ve Vietnamu. Těmto prakticky nezničitelným strojům se nemůže stát nic špatného! Jednoduchý na ovládání i údržbu kdykoliv a kdekoliv.

Poloautomatický skútr s 4 stupňovou převodovkou nabídne potřebný tah ve všech podmínkách bez nutnosti manuálního řazení se spojkou. Je tak ideální pro úplné začátečníky.

I když půjčovny nabízí více „záživné“ motorky, tak Blade je pro cestovatele naprosto vše, co ve Vietnamu potřebuje. Honda Blade zvládne každou cestu, kterou Vietnam nabízí.

Převodovka: poloautomatická

Počet převodů: 4

Objem motoru: 110 cc

Výška sedla: 769 mm

Hmotnost: 98 kg

Výkon: 9 koní

Nádrž: 3,7 litrů

Nejběžnější skútr ve Vietnamu Poloautomatický skútr Honda je nejběžnějším typem motorky ve Vietnamu. Levný na koupi, údržbu i provoz s minimální spotřebou. Vjeďte do místních hor i odlehlých oblastí a uvidíte ho všude. Nerozbitný stroj, který si poradí s jakýmikoliv překážkami.

Dostatečný výkon Blade má dostatek výkonu, který uveze i dva pasažéry včetně zavazadel. Půjčovny nabízí i silnější motorky, ale ve skutečnosti není třeba vybírat cokoliv většího či silnějšího, než tento spolehlivý a finančně nejdostupnější stroj.

Jednoduchý na ovládání Naučení se základů jednoduchého řazení zvládnete do 5 minut. Blade je navíc velmi lehký a ovládá se spíše jako skútr, než opravdová motorka. Je tak ideální pro začátečníky vstupující do světa motorových jednostopých vozidel.

HONDA XR 150L

Nejběžnější motorka, která vás doveze všude

20$/den

120$/týden

450$/měsíc

Nejkomfortnější a nejpopulárnější 150 cc motorka, které půjčovny nabízí. Je také perfektní pro 2 pasažéry díky velkému rámu a širokému a měkkému sedlu

Manuální 5-stupňová převodovka, nízká váha a dostatečný výkon.

XR 150 je ideální pro jakékoliv cesty ve Vietnamu. Velká kola, komfortní tlumiče a objem motoru tak akorát pro Vietnamské silnice!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 825 mm

Hmotnost: 130 kg

Výkon: 12,4 koní

Nádrž: 12 litrů

Nejpohodlnější svezení za přijatelnou cenu!
Honda XR 150L je tzv. dual sport motorka navržená pro jízdu na zpevněných silnicích i mimo ně! 
V obsahové kategorii 150cc je to ta nejpohodlnější motorka pro jednoho i dva pasažéry.

Ač stále malá motorka oproti těm na které jste zvyklí z Evropy, XR 150L je úžasným strojem pro cestování po Vietnamu a každý se za vámi bude otáčet!

Nejlepší volba pro dva pasažéry!
Na motorku s obsahem 150cc, velikost jejího rámu dělá XR tou nejlepší motorkou pro dva pasažéry včetně zavazadel. XR má také výhodu měkkých tlumičů navržených pro jízdu v off-roadu a širokého měkkého sedla. Především spolujezdci tak ocení vysoký komfort oproti jiným motorkám.

Dobrodružné cestování
Vietnam je ve většině pokryt kvalitními zpevněnými cestami, ale praví dobrodruzi se často ocitnout na cestách pokrytých kameny nebo bahnem. Pro kompromis jízdy po zpevněných i nezpevněných cestách, XR 150L je druhá nejlepší motorka, kterou půjčovna nabízí, hned po Hondě CRF 250L.

Neoficiální motorka na VN trhu
XR 150L se ve Vietnamu oficiálně neprodává a nemá tak autorizovanou podporu místních Honda dealerství. Půjčovna má těchto motorek obrovské množství a to včetně náhradních dílů. V případě nutnosti je tak připravena ihned díly poslat k vám. Základní věci, jako duše, spojkové lanko, aj. vám v půjčovně na vyžádání budou poskytnuty.

Dobrodruzi vs. začátečníci
Ač je XR 150L obecně neuvěřitelně spolehlivá a snadno ovladatelná motorka, stále není tak jednoduchá na ovládání i údržbu, jako Honda Blade 110cc. 

Není tak vhodná pro úplné začátečníky a doporučuje se mít alespoň základní zkušenosti s jízdou na motorce. Pokročilé jezdce naopak často překvapí kam a jakým stylem je tato motorka dokáže dovézt.

HONDA CRF 250L

Pokud potřebujete výkon

45$/den

293$/týden

810$/měsíc

CRF 250L je nejpopulárnější a nejběžnější enduro motorkou na světě. Enduro znamená schopnost jet na zpevněných i offroad cestách.

Pokud jste vyježdění motorkáři a občas si chcete užít agresivnější jízdu, nebo mít dostatek výkonu v horách a lesích, CRF 250L je absolutně nejlepší volba na trhu.

Mezinárodní uznání a pověst jako nezničitelná motorka mluví sama za sebe. Pro ty, kteří se chtějí po svém vypořádat se silnicemi i odlehlými cestami není lepší volba.

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 250 cc

Výška sedla: 873 mm

Hmotnost: 146 kg

Výkon: 24 koní

Nádrž: 7,7 litrů

Nejpopulárnější dual sport motorka na světě!
CRF 250L je navržená pro jízdu na zpevněných silnicích i mimo ně. Honda CRF tu byla odjakživa, od Hondy Baja po XR až po dnes známé CRF. Honda dovedla tuto kategorii na vrchol již před mnoha lety a všechny ostatní značky se od té doby snažily kopírovat tento úžasný design.

Nejlepší kompromis pro jízdu na silnici a off-roadu
Cestování po Vietnamu je převážně po zpevněných silnicích, avšak lidé vyhledávající dobrodružství se často mohou ocitnout na nádherných vesnických či horských offroad cestách. Honda CRF 250L je nejlepší motorkou pro jízdu na asfaltu, štěrku i bahnu. Jezdec by se měl cítit pohodlně v podstatě ve všech terénech.

Pneumatiky
Honda CRF 250L je nejčastěji vybavena dual sport pneumatikami s vlastnostmi pro jízdu 80% na silnici a 20% v offroadu.

HONDA CB500X

Ultimátní cestovní motorka pro Vietnam

55$/den

385$/týden

1080$/měsíc

Motorka s největším objemem motoru běžně pronajmutelná ve Vietnamu. Vybavena s postranními kufry a padacím rámem je tou nejultimátnější volbou pro cestovatele, kteří chtějí projet tuto úchvatnou zemi ve stylu.

Pokud hledáte komfort, bezpečnost, kontrolu a stabilitu, ne rychlost nebo výkon, tato motorka je pro vás.

Převodovka: manuální

Počet převodů: 6

Objem motoru: 500 cc

Výška sedla: 810 mm

Hmotnost: 195 kg

Výkon 46,9 koní

Nádrž 17,4 litrů

Největší motorka běžně k zapůjčení ve Vietnamu
Cokoliv s objemem nad 170cc podléhá extrémně vysoké dani a „dospělé motorky“ jsou tak velmi vzácné. Půjčovny jsou první na trhu, které půjčují motorky s vysokým objemem a legálními dokumenty.

Honda spolehlivost a výkon
Honda CB 500X je příjemný a dobře zpracovaný stroj s velmi atraktivním vzhledem a jízdou bez jakékoliv námahy. Vysoký výkon, spolehlivost a pozitivní ohlasy zákazníků z celého světa charakterizují tuto motorku.

Pro dva pasažéry se zavazadly, nebo komfortní jízdu
Tato motorka je pro jezdce, kteří chtějí něco podobného na čem cestují doma, nebo jednoduše pro velmi komfortní cruisování místními cestami. CB 500X obecně nabízí až zbytečně moc výkonu, než který je třeba pro jízdu ve Vietnamu. Zvolte si tak tuto motorku pro komfort, bezpečnost, ovladatelnost a stabilitu. Ne pro rychlost a výkon. 

Honda CB 500X s postranními kufry/brašnami
Půjčovny poskytují Hondu CB 500x s až 37l bočními kufry a kompletní ochranou motorky proti pádu.

HONDA WINNER 150cc

Nejkvalitnější 150cc manuální skútr

20$/den

130$/týden

360$/měsíc

Stabilní, komfortní, rychlý a vysoce kvalitní Honda skútr. 

6-stupňová manuální převodovka.

Celkově vyšší komfortní posez, lehká váha a akcelerace, dostatečné pro 2 pasažéry s 2 bočními Givi boxy.

POZOR! Tyto skútry jsou velmi omezené!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 6

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 780 mm

Hmotnost: 119 kg

Výkon: 16,1 koní

Nádrž: 4,5 litrů

Vysoce kvalitní skútr Honda
V kategorii 150cc range, Honda Winner je rozhodně nejkvalitněji postavený skútr z celé flotily.

Jediný 150cc manuální skútr, který vám zaručí opravdu pohodovou cestu s minimální údržbou či rizikem poruch.

Pro koho je?
Winner je pro jezdce, kteří chtějí manuální motorku s téměř nulovým rizikem, že se něco pokazí.

Kufry Givi
Půjčovny vybavují Hondu Winner s 22l plastovými kufry Givi.

HONDA CRF 150L

Enduro a opravdový offroad

35$/den

228$/týden

630$/měsíc

Toto je ta pravá „zbraň“ pro lidi, kteří chtějí jet opravdové offroady. Proto jsou také tyto motorky vybaveny motokrosovými pneumatikami a pojištěním proti poškození zdarma. 

U CRF 150L se očekává, že bude padat!

Převodovka: manuální

Počet převodů: 5

Objem motoru: 150 cc

Výška sedla: 869 mm

Hmotnost: 122 kg

Výkon: 12,75 koní

Nádrž: 7,2 litrů

Vybavena pro opravdový off-road i enduro
Honda CRF 150 je jedna z nejlepších voleb pro vietnamský terén a zkušené jezdce. Motorku půjčovna poskytuje s širokými stupačkami, offroadovými pneumatikami a zdarma pojištěním proti pádům.

Pneumatiky nejsou legalizované pro jízdu na silničních komunikacích. Je však samozřejmé, že se na nich budete nevyhnutelně muset pohybovat, abyste se dostali do své destinace. Nepůjčujte si však tuto motorku, pokud se během své cesty plánujete pohybovat převážně po silnicích!

S příplatkem + $5/den může být Honda CRF 150L vybavena 2x 12l vysoce kvalitními brašnami značky Kriega.

Pro všechny milovníky KTM a Husqvarna
Nelze předstírat, že Honda CRF 150L se dá srovnávat s enduro motorkami od KTM nebo Husqvarny, ale lze sebevědomě říci, že toto je nejlepší volba ve Vietnamu právě pro tyto typy lidí. Zkušený jezdec bude schopen tuto motorku využít k jejímu úplnému potenciálu a obecná kvalita motorky nezklame.

Srovnání s Honda CRF 250L
Honda CRF 150 má kvalitní tlumiče (kvalitnější, než CRF 250L) a váží 122 kg vs. CRF 250L s 147 kg.

Toto je motorka pro jezdce, kteří se chtějí zaseknout v džungli.

Extrémně spolehlivá
Vstřikování a chlazení vzduchem nedává moc šancí ničemu, co by se mohlo pokazit. Zkušenosti z bahnitých cest, které ničí chladiče a ventilátory na větších motorkách, velmi ztěžují údržbu na náročných cestách. Honda CRF 150cc tak nabízí poměrně lehký stroj připravený i na ty nejextrémnější podmínky s vysokým klidem a sebevědomím.

Mám vybráno! Co dál?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář a ozvu se vám zpět na email s konkrétní dostupností, cenou a rezervačními podmínkami vybrané půjčovny. Poskytnu vám veškeré nutné informace a provedu vás procesem až po finální rezervaci.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas se zpracováním vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz. Jak je nakládáno s vašimi údaji naleznete v podmínkách o ochraně osobních údajů.
Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromípodmínkami používání.

Chcete se ještě na něco zeptat? Nejste si jistí správnou volbou té pravé motorky na cestu? Neváhejte se mi ozvat na email pujcovna@vietnamskajizda.cz.

Scroll to Top