Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

PROČ JET DO VIETNAMU

Vietnam je úchvatná země plná extrémů. Ať už Vás okouzlí svou nesmírně různorodou exotickou přírodou, bohatou kulturou, výtečným jídlem nebo vstřícností lidí, vždy narazíte na něco nového, co vás ohromí…

Prožít a vidět toho co nejvíce z celé země v komplexním měřítku je klíčem k pochopení tohoto neobyčejného 95 milionového národa.

Zažít cestu plnou poznávání, dobrodružství a autenticky nevšedního cestování – to je cílem Vietnamské jízdy.

Základní informace

Vietnam je opravdu velkou zemí, která svou rozmanitostí nabízí v podstatě vše, na co si vzpomenete. Dělí se na 8 hlavních oblastí země – Severozápad, Severovýchod, Delta Rudé řeky, Severocentrální pobřeží, Jihocentrální pobřeží, Centrální vysočina, Jihovýchod a Delta Mekongu

0
KM²
0
PROVINCIÍ
0
MILIÓNŮ OBYVATEL
0
HLAVNÍCH OBLASTÍ

Každá oblast je zcela jiná svou přírodou, podnebným pásmem, ale i kulturní, sociální a ekonomickou úrovní. Už jen mezi Hanojí na severu a Saigonem na jihu je veliký rozdíl v jazyce, kuchyni, myšlení, životním stylu a samozřejmě prostředí. Co je ale asi úplně nejdůležitější, že ve Vietnamu spoustu věcí funguje na základě svého vlastního systému pravidel a především úplně jinak, než můžete být zvyklí.

Vietnam = Motorky

Vietnam je rozhodně království motorek, které jsou stále tím nejtypičtějším dopravním prostředkem. Po celé zemi jich jezdí přes 60 miliónů! Autentičtější způsob cestování, který by vás vtáhl více do děje, ve Vietnamu jednoduše nenajdete.

Co je na tom ale nejlepší je, že vietnamské cesty a prostředí, kterými vedou, jsou prostě fantastické. Projíždět na dvou kolech tuto ohromně pestrou zemí protkanou nekonečnem cest je opravdu životní jízda.

Co Vietnam nabízí?

Příroda

Majestátní hory, nekonečné pobřeží, okouzlující nížiny i vysočiny. A ještě jeskyně, džungle, vodopády nebo jezera. Vietnam je neobyčejně bohatý na všechny typy přírodních divů a krás.

Jídlo

Jídlo je neodmyslitelnou součástí asijských národů a právě Vietnam ho dotáhl blízko dokonalosti. Že phở, bún bò Nam Bộ nebo závitky jsou to nejlepší, co znáte? Vydejte se přímo na místo a poznejte, že to pravé na vás teprve čeká.

Kultura a historie

Tisíc let čínské nadvlády, 70 let francouzské kolonizace, 20 let vietnamské války a 35 let nezávislosti. To jsou hlavní historické milníky, které se odrážejí do tohoto unikátního a houževnatého národa.

Dobrodružství

A na konec to nejlepší. Odvažte se, nasedněte na motorku, poznejte zemi z perspektivy místních a nezapomenutelné zážitky vás zaručeně neminou!

Scroll to Top