Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

VIETNAMSKÁ JÍZDA​​

Ultimátní řešení pro všechny dobrodružné cestovatele, kteří kromě samotného prozkoumávání nechtějí řešit nic jiného.

Pojeďte se mnou

Já, jako zkušený organizátor, průvodce, překladatel, znalec místního prostředí a především nadšenec a parťák vytvářím, vedu a starám se o to, aby celá myšlenka i podstata Vietnamské jízdy byla vždy maximálně naplňována každým členem malé a pečlivě vybrané skupiny.

Hluboké prozkoumávání a poznávání Vietnamu v autentickém a komplexním měřítku vždy byl, je a bude jediným hlavním cílem Vietnamské jízdy.

Vietnamská jízda není organizovaný zájezd. Vietnamská jízda je cesta.

Jana Ž.
Jana Ž.Vietnamská jízda - Říjen 2023
Read More
Vašku, moc ti děkujeme za Vietnamskou jízdu a nikdy na tento úžasný moto trip po severním Vietnamu nezapomeneme. Díky tobě jsme viděli místa, kam se běžný návštěvník nedostane. Nekonaly se žádné turistické atrakce, ale ukázal jsi nám skutečný život Vietnamců. Viděli jsme odlehlé vesnice s chudými domorodými kmeny, kde se pro nás najednou zastavil čas. Na vždy si uchováme dechberoucí výhledy na hory, rýžová pole a čajové plantáže. Díky tobě jsme ochutnali tradiční Vietnamská jídla, spali u domácích a poznali jejich zvyklosti. Všechno jsi měl perfektně připravené od A až do Z a nic pro tebe nebyl problém. Tedy za nás za všechny ti moc děkujeme a nejsi pro nás Vietnamský průvodce, ale náš kamarád. Vašku, ať se ti daří a těšíme se s tebou na další jízdu po Vietnamu. - Jana, Dušan, Karel, Kája, Vladan, Lukáš a Petr. 👍🏍️😊
Jirka H.
Jirka H.Vietnamská jízda - Duben 2017
Read More
Už jsem za svůj život něco málo po světě nacestoval, ale upřímně řečeno, toto byla jízda mého života. Nejdete na poznávací zájezd do Vietnamu, kde vás vozí po památkách s ostatními turisty. Nasednete na skútr jako desítky tisíc dalších Vietnamců a procestujete zemi od severu na jih. Jedete si užit místní kulturu, poznat zvyky a ochutnat místní jidlo. Cestou zmoknete, znecitliví vám zadek, párkrát nejspíš píchnete, zažijete spoustu legrace a odnesete si neuvěřitelně zážitky. Pro všechny uvažující o Vietnamské jízdě… mohu vřele doporučit.
Viktor J.
Viktor J.Vietnamská jízda - Únor 2019
Read More
No, jak to shrnout... V Asii (konkrétně Filipíny) jsem byl i na vlastní pěst, takže mám porovnání jaké to je jet někam sám a s "průvodcem" (Vaškem). Upřímně, po tom co jsem si sám zažil na Filipínách za skvělé zážitky s cestováním po vlastní ose jsem se trošku bál, jaké to tady bude... Něco ve smyslu, že Vašek bude "průvodce se zvednutým deštníkem" a my ho budeme následovat... Každopádně takhle to vůbec nebylo, hned první den strávený v Hanoji se z Vaška stal kámoš a z naplánované cesty se stal skvělý, úžasný a hlavně neplánovaný zážitek... Kde jsme chtěli, tam jsme odbočili, šli třeba hodinu proti proudu vody za vodopádem, který nakonec nebyl... Ale i tak místo zklamání z nedosaženého vodopádu se dostavil skvělý pocit svobody, díky té skvělé hodinové cestě džunglí, z které nás nakonec vysvobodila místní omladina co nám dala ještě pivo a fotila se s náma... Celé 3 týdny byly neskutečné a jsem za ně vděčný, sám bych si to lépe nenaplánoval a stálo by mě to x krát víc! Díky Vašku za nezapomenutelné 3 týdny. A lidi co váháte, neváhejte. Vietnam za 3-4 týdny sami rozhodně líp nepoznáte!
Bohuna Z.
Bohuna Z.Vietnamská jízda - Březen 2017
Read More
Léta jsem byla zvyklá poznávat země ze sedla kola, až letos jsem udělala vyjímku a rozhodla se pro Vietnamskou Jízdu. Byla to vlastně premiéra a i obavy, zda tohle dám. Teď můžu říct, že s Vaškem určitě... Po pár hodinách jízdy na motorce nervozita opadla a já si vychutnávala všechny krásy kolem sebe, ale i super sjezdy v horách. A co víc? Veškerý servis během cesty, nestarat se, kde budu spát, ochutnat místní speciality, vidět zajímavá místa. To všechno zažijete, když se rozhodnete pro něco jiného, než jste zvyklí...
Previous
Next

Objevte neobjevené

Vietnam je velká země, která toho nabízí opravdu mnoho. I po 7 letech zkušeností, 60 000 ujetých kilometrech na cestách a 20 jízd s více, jak 80 spokojenými spolucestovateli stále vnímám Vietnam jako nekonečný prostor pro prozkoumávání a dobrodružství. Každá oblast, cesta i kilometr je jedinečný stejně tak, jako každý člověk, kterému jsem měl tu čest Vietnam ukázat.

 

Ať už jsou vaše potřeby čistě praktické (neznalost prostředí a jazyka), osobní (malé zkušenosti s podobným typem cestování, nejistota, strach, komfort) nebo velmi specifické (zájem o konkrétní oblasti nebo konkrétní styl cestování), vždy se snažím najít řešení. Základní podmínkou úspěšné cesty je prolnutí vašich i mých představ a stanovení si jasného cíle, kterého budeme chtít společně dosáhnout.

Pokud vám některé ze zmíněných věcí brání k naplnění vaší potřeby – poznat autentický Vietnam – mohu být tím pravým řešením.

Cesty, které pořádám, jsou často velmi intenzivním a jedinečným zážitkem na který lidé vzpomínají celý život nebo minimálně do té doby, než se do Vietnamu opět vrátí.

0
let zkušeností
0 +
ujetých kilometrů
0
odjetých jízd
0 +
spokojených spolucestovatelů

Základní parametry Vietnamské jízdy

Skupina až 6 lidí + já, jako průvodce a překladatel.

1 osoba = 1 skútr/motorka případně pár na velké manuální motorce.

Standardní délka jsou 2 týdny. Na základě domluvy je možné jet na kratší/delší dobu dle vašich i mých možností.

Denní ujetá vzdálenost je běžně okolo 150 km. Při průměrné rychlosti 35 km/hod tak v sedle motorky strávíte 4-5 hodin denně.

Maximální otevřenost, přátelskost a společný cíl dobrodružně poznat autentický Vietnam.

Co můžete očekávat?

UKÁŽU VÁM VŠECHNO

Vzhledem k množství oblastí i cest, které jsem měl příležitost projet, vám dokážu své nabyté znalosti i zkušenosti předat tak, abyste se co nejrychleji dostali do opravdového stavu poznávání. O Vietnamu vám řeknu vše, co vím a zároveň si o něm s vámi budu chtít povídat. Sdílení informací vnímám nejen jako svou povinnost, ale především nutnost pro další objevování dosud nepoznaného. Díky novým autentickým zážitkům se tak budeme společně posouvat v chápání Vietnamu v komplexním měřítku.

POSTARÁM SE O VŠECHNO

Zajistím kontakt s půjčovnou motorek, každý den budu zamlouvat ubytování a samozřejmě doporučovat nejlepší jídla v konkrétní lokalitě. Naplánuji tu nejlepší možnou trasu dle představ a cíle skupiny před cestou samotnou, ale i opěrativně během ní v případě potřeby. Díky své komunikační úrovni vietnamského jazyka budu řešit veškeré domlouvání i smlouvání. A nakonec vám dám sebe a svou 100% ochotu a spolehlivost.

OPRAVDOVÉ EXPEDICE

Vietnamská jízda není klasická pohodová dovolená na lehátku pod slunečníkem s drinkem v ruce. To děláme jen večer, kdy z motorky shodíme batoh po mnoha dobrodružných kilometrech a obrovské spoustě intenzivních zážitků, které je třeba vstřebat.

Než cesty, jsou jízdy v pravém slova smyslu spíše expedice, které jsou ve svém významu definovány jako organizovanou výpravou skupiny lidí se specifickým cílem a to zejména za účelem průzkumu nebo vědeckého výzkumu.

Z toho důvodu tvořím skupiny s maximálně 6 dalšími lidmi a vždy kladu velký důraz na to, aby daná parta byla přátelská, dohromady funkční a primárně motivována jedním konkrétním cílem.

Právě cílů může být mnoho a to v různém rozsahu. V poslední době se nejvíce zaměřuji na Severní Vietnam a jeho obrovskou geografickou i etnografickou členitost. Dalším příkladem může být zaměření na čistě offroadové cesty, které vás zavedou do odlehlých a těžce přístupných oblastí. Fantazii se však meze nekladou a vše je pouze otázkou společné domluvy.

FLEXIBILITA A OTEVŘENOST

Nemít fixní plán a být otevřený všem možnostem vedoucí k lepším zážitkům. Jet podle předem stanoveného plánu je jedna věc, realita na místě je věc druhá. Život přináší spoustu nečekaných překvapení i překážek a správná reakce na ně je klíčová v tom, jakým směrem se bude cesta dále ubírat.

Zajímavá místa, která si zaslouží více pozornosti, náhlá změna počasí a celé situace, nebo prostě jen únava a potřeba zpomalit. Díky mým znalostem a předem promyšleným možnostem jsem schopný strategicky měnit plán cesty v podstatě okamžitě a to především tak, aby se stále zachovala reálnost naplnění stanoveného cíle jízdy.

Co očekávám od vás?

Vietnamská jízda, jako služba, není jen o mně, jak si může někdo myslet. Je to vždy o celé skupině a každém jejím členovi

Proto od každého očekávám otevřenost místním podmínkám a způsobu života, touhu poznávat místní kulturu autenticky a co nejvíce možno do hloubky, vlastní zodpovědnost, týmovost a schopnost podřídit se většině a na závěr i respekt k mým zkušenostem průvodce a způsobu, kterým Vietnamskou jízdu vedu.

Kolik vás to bude stát

Celkové náklady na Vietnamskou jízdu jsou vždy individuální dle konkrétně domluveného plánu. Obecně se ale skládají ze 3 položek: poplatek za mé služby, vaše osobní náklady a letenkaNíže najdete modelový výpočet odhadu ceny za 2 týdny.

Poplatek za mé průvodcovské a překladatelské služby

Platíte mně předem na účet. Cena za osobu se odvíjí podle počtu osob ve skupině dle následující tabulky:

 • 6 členná skupina 18 000 Kč/osoba
 • 5 členná skupina 21 600 Kč/osoba
 • 4 členná skupina 27 000 Kč/osoba
 • 3 členná skupina 36 000 Kč/osoba
 • 2 členná skupina 54 000 Kč/osoba
 • 1 členná skupina 108 000 Kč/osoba

Pro závaznou registraci (1 osoby nebo exkluzivně celé skupiny) je nutné uhradit zálohu ve výši 50 % dané částkyZbylých 50 % je nutné uhradit nejpozději 1 měsíc před začátkem jízdy.

Záloha je vratná v případě neuskutečnění jízdy z důvodu nenaplnění požadované kapacity. Záloha je nevratná v případě neúčasti účastníka nebo celé skupiny na jízdě.

Osobní náklady ve Vietnamu

Platíte sami na místě. Z praxe tyto náklady vychází na cca 20 000 Kč ve kterých je zahrnuto:

 • 13x ubytování (různé druhy úrovně podle aktuálních možností a rozpočtu)
 • 3x denně jídlo (lokální podniky, street food)
 • 11 denní pronájem motorky (Honda XR 150L) včetně benzínu
 • vstupy do jeskyní, národních parků, památek a dalších míst dle programu
 • 30 denní turistické E-vízum

Letenka

I tu si platíte sami. Průměrná cena zpátečního letu z ČR do Vietnamu v ekonomické třídě se pohybuje okolo 20 000 Kč.

Letenky se kupují až po sestavení celé skupiny. Běžně pomáhám vyhledávat a doporučovat letenky za nejvýhodnější cenu tak, aby co nejlépe seděly do plánu cesty i vaším možnostem. Za menší poplatek jsem i schopný koupit letenky do Vietnamu za vás, abyste se o nic nemuseli starat.

Celkové náklady pro 1 osobu na 2 týdny v 6 členné skupině vychází cca 58 000 Kč/osoba.

Berte také na vědomí, že za pronájem motorky se půjčovně skládá vratná záloha ve výši 500 – 1 000 USD (dle typu stroje). Konkrétní nabídku včetně cen, záloh a podmínek naleznete na stránce půjčovna motorek.

Termíny a registrace

Květen 2024
– 14 denní jízda po nejhezčích oblastech severního Vietnamu jako Pù Luông, Mù Cang Chải, Bắc Hà, Hoàng Su Phì, Hà Giang, Cao Bằng a Bắc Kạn
– Možné zaměření a výběr trasy pro začátečníky, pokročilé, offroad, enduro
– Cena 108 000,- Kč pro skupinu až 6 lidí

Květen + Listopad 2024
– 8 denní mini jízda tím nejlepším z horských oblastí Hà Giang a Cao Bằng
– Popis této trasy naleznete na Blogu zde
– Cena 64 000,- Kč pro skupinu až 6 lidí
– Pouze 2 volné termíny!

Září 2024
– 14 denní jízda zaměřená na oblasti Tà Xùa a Mù Cang Chải severozápadního Vietnamu v jedinečném období zralé rýže pokrývající pitoreskní terasovitá pole
– Cena 108 000,- Kč pro skupinu až 6 lidí
– 1 volný termín

Prosinec 2024
– 14 denní jízda z Da Nangu do Da Latu, nebo Ho Chi Minova města zaměřená na poznání jihocentrálního a jižního Vietnamu
– Poznání země v komplexnějším měřítku díky kombinaci hor, pobřeží, vesnic i měst

– Cena 108 000,- Kč pro skupinu až 6 lidí
– 1 volný termín

Další jízdy a tématicky zaměřené expedice v jiných termínech jen na základě osobní domluvy. V případě zájmu a konkrétní představy mě prosím kontaktujte!

Na základě vašeho kontaktu vám poskytnu veškeré potřebné informace ohledně možností, dostupnosti a všeho, co vás bude zajímat. V případě vážného zájmu a možnosti vydat se společně na Vietnamskou jízdu započneme detailní komunikaci okolo příprav, plánování a samozřejmě poznávání se. Rád si s vámí zavolám, nebo rovnou osobně setkám. Těším se na vaší zprávu!

Scroll to Top