Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

VÍZA DO VIETNAMU

Do Vietnamu budete vpuštěni na základě víza, které si můžete vyřídit jedním z následujících 3 způsobů

E-vízum

Občané České republiky mají pro vstup do Vietnamu zovou povinnost (kromě ostrova Phu Quoc, kam se může bezvízově až na 30 dnů). Momentálně jediná oficiální a nejjednodušší cesta pro získání turistického víza je zažádat o tzv. E-vízum přes Oficiální webový imigrační portál: https://xuatnhapcanh.gov.vn/en.

E-víza se vydávají s platností max 90 dnů za cenu 25$ (jednovstupové), nebo 50$ (vícevstupové).

Praktické informace & zkušenosti z praxe:

  • Vyřízení trvá oficiálně 3 pracovní dny, avšak reálně 4-5 dnů a po státních svátcích i déle. O víza si tak zažádejte s dostatčeným předstihem!
  • Pro vstup do Vietnamu potřebujete platný pas s expirací minimálně 6 měsíců od momentu vycestování do Vietnamu.
  • V žádosti musíte nahrát svůj naskenovaný, nebo dobře vyfocený pas (čitelný v dostatečném rozlišení, bez odlesků!) a portrétní fotografii (přímý pohled, foceno na bílém pozadí!). Portrétní fotografii je ideální nahrát profesionální tzv. pasovou. Mnohdy mi ale stačí se dobře vyfotit na telefon ve správném formátu před bílou zdí.
  • Je nutné zadat správný hraniční přechod kterým plánujete do země vstoupit a dodržet to! V případě pokusu o vstup přes jiné místo, než které je uvedené v E-vízu, nebude vstup do země umožněn.
  • E-vízum si vytiskněte již před odletem a mějte ho připravené pro check-in na letišti v destinaci z které budete do Vietnamu odlétat.
  • PRO TIP! Imigrační přepážky jsou na Vietnamských mezinárodních letištích omezené a proces vyřízení vstupu může chvíli trvat. Po výstupu z letadla doporučuji předběhnout co nejvíce lidí na cestě k imigračnímu a pokusit se tak vyhnout frontě, která se po příletech velkých letadel vždy vytvoří.

Visa on Arrival

Při vyhledávání na Googlu často narazíte na tzv. Visa on Arrival (VOA), která se ve velkém používala před Covidem. Dnes to však již za standardní situace není třeba a tyto víza nabízejí pouze cestovní agentury, které si za jejich vyřízení účtují nemalé poplatky. Vždy tak doporučuji využít oficiálních E-víz přes oficiální stránky

Vízum vydané ambasádou

Poslední možností je nechat si vízum vyřídit na ambasádě např. v Praze. Tato možnost však stojí okolo 2000 Kč a je zbytečně velmi drahá.

Scroll to Top