Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

SIM KARTY VE VIETNAMU

Vietnam má velmi dobře rozvinout mobilní síť a širokou nabídku operátorů. Jaký je ten nejlepší?

Kde koupit SIM kartu

SIM kartu doporučuji koupit ihned po příletu na letišti, jelikož tam vždy mají nejaktuálnější nabídky a upřímně stojí jen zhruba o 2$ více, než za kolik byste je koupili u překupníků ve městě, kde právě nemusí mít nejnovější balíčky, nebo prodávat i starší karty s nižšínež uvedenou platností.

Typy SIM karet

Pokud plánujete cestu do odlehlejších a především horských oblastí, maximálně doporučuji zakoupit SIM kartu od vojenského operátora Viettel, který má právě v těchto oblastech nejlepší pokrytí.

Základní typy 30 denních SIM karet operátora Viettel:

  • SIM karta s internetem + voláním stojí 350.000 VND (cca 15$) a obsahuje 120 GB dat 4G rychlostí, 100 minut volání a volání zdarma v rámci sítě operátora. Na letišti uvádějí, že máte neomezený přístup k internetu, avšak realita je taková, že zmíněných 120 GB dat jsou stále omezena jen 4 GB/denně.
  • SIM karta pouze s internetem bez možnosti volání stojí také 350.000 VND (cca 15$), avšak nabízí 5 GB datdenně a celkem tak 150 GB.

 

Nabídka prodejců SIM karet je na letišti upřímně velmi zmatečná, až únavná. Na svých letácích uvádějí často zavádějící nepravdivé informace a při jednání s nimi to chce více pozornosti, abyste opravdu dostali přesně ten typ karty, který potřebujete. Doporučuji tak prodejci jednoduše říci, že chcete operátora Viettel, internet + volání, nebo pouze internet, trvat na tom a ne na žádném jiném typu. Kartu po koupi následně rovnou vložit do telefonu a zkontrolovat, že máte opravdu tu od Viettelu.

Jakou SIM kartu zvolit?

Osobně doporučuji zvolit kartu s internetem i voláním. Ač v drtivé většině případů možnost volání v lokální síti potřebovat nebudete, někdy se to však hodí. 

Typické příklady z praxe jsou např. komunikace s ubytováním, nebo když někde zapomenete něco důležitého a před návratem na dané místo tam chcete pro jistotu zavolat. Zní to banálně a možná nepravděpodobně, ale řešil jsem podobné věci mnohokrát.

Scroll to Top