Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

Koupě staré vs. půjčení udržované motorky na cestu po Vietnamu

Ještě dnes na vietnamských silnicích stále můžete potkat cestovatele, kteří jezdí na motorkách Honda Win za neodolatelných 200$. Realita je ale taková, že za prvé tyto motorky nejsou ty legendární a nesmrtelné Hondy Win, ale pouze jejich čínské kopie. Druhá věc je, že Vietnamci na nich v drtivé většině nejezdí a na trhu se tak točí pouze mezi zahraničními cestovateli z kterých těží pouze vietnamští překupníci, kteří nemají jakékoliv nároky ani zájmy na kvalitu toho s čím obchodují. Tyto motorky jsou často polorozpadlé, nespolehlivé, tisíckrát opravované, přesprejované, jednoduše staré a každá tak třikrát objela zeměkouli.

Proč si ale tyto očividně nespolehlivé stroje stále tolik lidí vybírá na svou nezapomenutelnou cestu po Vietnamu? Odpovědí je Top Gear: Vietnamský speciál. Na jednu stranu můžeme této legendární partě všichni děkovat, že nás již v roce 2008 inspirovala k tomu, abychom se vydali cestovat na motorce po Vietnamu, ale na stranu druhou je třeba si uvědomit, jakou další zprávu do světa vydali – jeďte na co nejobyčejnější motorce to jenom jde, protože to přece bude zaručená sranda! Ano, sranda to je, ale jenom v případě, kdy se na ní koukáte v televizi v hodinovém sestřihu a především v bezpečí a pohodlí svého domova. 

Pokud jste na měsíční cestě, kdy každý den potřebujete ujet 150 km a chcete navštívit spousty míst na které jste se nejen tak dlouho těšili, ale i vydělávali, tak dává rozum, že nechcete trávit značný čas na cestě tím, že budete motorku tlačit pěšky do nejbližší vesnice a shánět mechanika, který vám motorku nejen opraví, ale bude na ní mít i náhradní díly za které zaplatíte spoustu peněz. Přece jenom nikdo z nás během cesty nemá za zády celý štáb včetně osobního mechanika s krabicí dílů na opravu v kufru svého ,,safety car”.

Motorka z kvalitní a ověřené půjčovny je zásadní investicí do vysněné cesty po Vietnamu s klidným vědomím a svobodou soustředit se primárně na samotnou cestu a poznávání.

Sháníte ověřenou půjčovnu na cestu po Vietnamu? Koukněte na nabídku půjčovny motorek.

Další příspěvky v této rubrice

Scroll to Top