Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

COVID-19 VE VIETNAMU: Souhrn dne 29.3.2020

0
CELKOVÝ POČET TESTOVANÝCH
+ 0
0
CELKOVÝ POČET OSOB S PROKÁZANOU NÁKAZOU COVID-19
+ 0
0
CELKOVÝ POČET PODEZŘELÝCH​
+ 0
0
CELKOVÝ POČET VYLÉČENÝCH
+ 0

Souhrn

Mezi případy spojované s hanojskou nemocnicí Bach Mai, která je momentálně společně se Saigonským Buddha barem největším zdrojem nákazy v zemi, dnes přibylo dalších 6. 5 z nich jsou zaměstnanci společnosti Truong Sinh Company, která do nemocnice dodává jídlo a jejíž 2 zaměstnankyně byly na nákazu potvrzeny již včera. Poslední je pacient, který se v nemocnici od 19.3. léčil 8 dnů. Celkový počet případů z této nemocnice je tak 18. Situace kolem nemocnice se stává nejvyšší prioritou a vícepremiér Vu Duc Dam nařídil mobilizovat veškeré síly k boji proti tomuto epicentru šíření. Nemocnice byla již včera izolována a ještě večer vydezinfikována armádou(fotoreportáž ve výběru hlavních zpráv). Autority musí také dopátrat až 40,000 osob, které navštívily nemocnici od 12. března. 

Dnes je 2. den, kdy v celé zemi platí výrazná omezení, jako zákaz shromažďování nad 20 osob nebo zavření většiny služeb. Premiér Nguyen Xuan Phuc dnes ráno také souhlasil s návrhem pozastavit mezinárodní příchozí lety a dále vyzval k omezení vnitrostátních letů, co nejvíce to půjde. V závěru dne vyšla pozitivní zpráva o dalších 4 vyléčených a z nemocnice propuštěných pacientech. Dalších pár desítek se očekává v následujících dnech po splnění všech požadovaných kritérií.

Výběr hlavních zpráv z vietnamských médií

FOTOREPORTÁŽ: Dezinfikování nemocnice Bach Mai

Ještě v sobotu večer okolo 19. hodiny chemická divize vietnamské armády dezinfikovala hanojskou nemocnici Bach Mai, která je aktuálně jedním z největších zdrojů šíření nákazy. Později večer město také vypravilo 30 autobusů, které převezlo 700 příbuzných pacientů nemocnice do karanténních kempů. Odkaz na fotoreportáž zde.

Vietnam Airlines redukuje vnitrostátní lety

Národní dopravce zredukoval počet vnitrostátních leteckých tras z 35 na 8. Reagoval tak na požadavek předsedy vlády o omezení cestování v zemi a to především z velkých hlavních měst. Posádky letadel budou vybaveny ochrannými prostředky včetně obleků a budou testováni na přítomnost koronaviru. Již od 25.3. také platí, že každý cestující před cestou musí vyplnit zdravotní prohlášení a před letem je mu měřena teplota. Letadla se také na konci dne kompletně dezinfikují. Zdroj

Cíl Ho Či Minova města: "Ne více, než 150 případů"

Město se údajně připravilo pracovat s více možnými scénáři a dosáhnout cíle nepřekročit hranici 150 nakažených. Řekl tak dnes starosta města. Podrobné scénáře nebyly zveřejněny. Město momentálně disponuje 36 karanténními kempy s 12,000 lůžky a plánuje rozšířit působnost k navýšení kapacity až na 24,000 lůžek. K péči o pacienty s COVID-19 jsou vyhrazeny 4 nemocnice s intenzivní péčí o kapacitě 2,300 lůžek a dalších 47 nemocnic, které jsou schopné přijímat pacienty s více, než 700 lůžky. Dále se město vybavilo 10,000 testy, 7 milióny zdravotnickými rouškami a 40 milióny látkovými. Místní úřady momentálně evidují 46 potvrzených případů z nichž 32 bylo importovaných ze zahraničí a ihned izolováno. Zdroj

Scroll to Top