Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

COVID-19 VE VIETNAMU: Souhrn dne 26.3.2020

0
CELKOVÝ POČET TESTOVANÝCH
+ 0
0
CELKOVÝ POČET OSOB S PROKÁZANOU NÁKAZOU COVID-19
+ 0
0
CELKOVÝ POČET PODEZŘELÝCH​
+ 0
0
CELKOVÝ POČET VYLÉČENÝCH
+ 0

Souhrn

Předseda vlády Nguyen Xuan Phuc dnes ohlásil celonárodní zákaz shromažďování nad 20 osob. Dále uzavření všech služeb jako masážní salóny, karaoke bary, turistická místa, kina, restaurace a další zábavní zařízení. Hlavní města Hanoj, Ho Či Minovo město, Hai Phong, Can Tho a Da Nang musí uzavřít veškeré obchody poskytující služby kromě potravin, čerpacích stanic, lékáren a zdravotnických zařízení. Nařízení je platné od soboty na minimálně další 2 týdny. Je to tak první plošné a dramatické omezení nařízené vládou s cílem zabránit dalšímu šíření nákazy. V posledních dnech bylo potvrzeno několik případů nakažených osob, které se pohybovaly na více místech a potkaly se s dalšími lidmi. Dále začíná testování až 5000 zdravotníků a pacientů z hanojské nemocnice Bach Mai, kde se již potvrdilo několik případů a v běžném provozu denně přijme 6-8 tisíc pacientů z mnoha měst a provincií. Oproti většině dosud potvrzeným „bezpečným“ případům, které byly importovány ze zahraničí a izolovány ihned po příletu, tu máme více potenciálních buněk šíření najednou. Začínají tak pravděpodobně napjaté 2 týdny, které rozhodnou o tom, zda boj s koronavirem ve Vietnamu skončí vítězstvím, nebo porážkou. Podrobné informace o nových případech a situaci v nemocnici Bach Mai níže.

Výběr hlavních zpráv z vietnamských médií

3 nové případy, které stojí za pozornost

Pacient #150 – 55 letý muž vietnamské národnosti žijící v Ho Či Minově městě. Společně se svou ženou přiletěl 13.3. do Vietnamu z USA. Oficiální zpráva říká, že od 14. do 18.3. navštívil několik míst a měl kontakt s více lidmi. Pořádal také domácí party s 4 lidmi 14.3., navštívil stravovací zařízení 15.3., měl pracovní meeting s 24 lidmi a další party v restauraci 16.3. 18.3. se potkal s dalšími přáteli a vydal se na lékařskou prohlídku, kde mu bylo doporučeno se ohlásit v nemocnici pro tropické choroby. 23.3. u něj byly projeveny příznaky a následný test potvrdil nákazu na koronavirus.

Pacient #151 – 45 letá žena brazilské národnosti z Ho Či Minova města. Pracuje v obuvnické společnosti Gia Dinh, kde je kolegyně pacienta #124 potvrzeného již dříve a který se nakazil v Buddha baru společně s dalšími případy. Právě s ním byla v každodenním blízkém kontaktu. Mimo 2 pobočky společnosti od 13. do 19.3. žena navštívila několik míst, jako stravovací zařízení, supermarket a další továrnu. 23.3. byla testována na koronavirus a uvalena do karantény.

Pacient #152 – 27 letá žena vienamské národnosti žijící v Ho Či Minově městě. Je sestrou barmana z Buddha baru (pacient #127 rozebíraný ve včerejším souhrnu a nakažený 14.3. od #91) s kterým bydlí ve stejném domě. Pracuje ve společnosti Formica, měla blízký kontakt s 4 kolegy od 10. do 14.3. Od 15. do 18.3. navštívila několik míst a měla kontakt s více lidmi – s rodinou 15.3., oběd s 2 přáteli 17.3. a kontakt s poslíčkem 18.3. Po vyhlášení výzvy o situaci v Buddha baru 20.3. zůstala doma v karanténě. Její společnost byla dočasně celá uzavřena. Zdroj

5000 zaměstnanců a pacientů hanojské nemocnice musí podstoupit testy na COVID-19

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo, aby do nedělo bylo otestováné téměř 4000 zdravotníků a 1000 pacientů z hanojské nemocnice Bach Mai, která je jednou z největších v zemi. Nařízení přišlo poté, co minimálně 3 potvrzené případy a 2 zatím s prvotním pozitivním testem jsou spojovány právě s touto nemocnicí. Z nemocnice také pochází dosud 2 jediné nakažené sestřičky. V úterý byla dále potvrzena nákaza u 66 leté ženy, která se v nemocnici 3 týdny léčila se srdečními problémy. 

Hanojský starosta Nguyen Duc Chung na středečním meetingu řekl, že nemocnice je ve velkém riziku, aby se stala novým centrem šíření nákazy, jako tomu bylo u nemocnice v Daegu v Jižní Koreji. Nemocnice přijímá 6-8 tisíc pacientů z mnoha provincíí a měst denně. Poté, co byla infekce objevena, denní příjem pacientů byl omezen o 50%, ale stále je velmi rušným místem. Riziko, že se z nemocnice bude nákaza šířit dál je tak velmi vysoká, řekl Chung. Jako preventivní opatření již dříve nemocnice začala přijímat pouze urgetní případy a zavedla kontroly teplot u vstupu do nemocnice. Zdroj

Scroll to Top