Vietnamská jízda | Prožij Vietnam na 2 kolech!

11 nových případů, přísná omezení, až 80 tisíc turistů v Da Nangu | Souhrn dne 27.7.2020

0
CELKOVÝ POČET AKTIVNÍCH PŘÍPADŮ​
+ 0
0
CELKOVÝ POČET OSOB S PROKÁZANOU NÁKAZOU COVID-19
+ 0
0
CELKOVÝ POČET VYLÉČENÝCH
+ 0
0
CELKOVÝ POČET ÚMRTÍ​
+ 0

K dnešnímu večeru bylo zatím ohlášeno 11 nových případů. Všechny pochází z nového ohniska v zemi – města Da Nang – a jsou buď pacienti nebo zdravotní personál jedné danangské nemocnice, která se prozatím stává novým ohniskem šíření nákazy. Ve městě byly uzavřeny celkem 3 nemocnice ve kterých se pohybovali první 2 nakažení pacienti potvrzení o víkendu.

Vláda nařídila přísné trasování, plošné testování a zpřísněnou kontrolu hranic. Instruovány také byly média k proaktivní komunikaci obyvatelstvu pro zamezení šíření paniky.

Přes 900 osob z Da Nangu a provincie Quang Nam, kde byli potvrzení první 2 nakažení, bylo otestováno negativně. Zůstávají však v povinné 14 denní karanténě doma nebo v izolačních zařízeních.

Aktuální kmen koronaviru je ve Vietnamu nový a pochází tak z jiné země. Píše se, že je infekčnější a vzorky byly odeslány do světové genetické banky pro porovnání a zjištění přesného původu.

Virus do země mohl být zanesen ilegálními vstupy čínských občanů, ale také vietnamských. Např. dnes bylo na hranici blízko okresu Mèo Vạc 25 km od místa, kde se nacházím, zadrženo 14 Vietnamců, kteří přešli hranici z Číny. V celé provincii Hà Giang na severní hranici s Čínou bylo od května zadrženo zhruba 1500 osob ilegálně vstupujících do Vietnamu, kteří byli většinou vietnamské národnosti. 

Da Nang zavádí přísná pravidla sociálního distancování od zítra na dalších 15 dní. Turismus v Da Nangu je zrušen. Obyvatelům je nařízeno nevycházet mimo nejnutnější případy. Některé ulice jsou pod totálním lockdownem.

Ve městě se nachází okolo 80 tisíc turistů, kteří mají být evakuováni. Z/do města se momentálně operuje 11 vnitrostátních linek s celkem zhruba 100 lety denně. Jen do Hanoje se má vrátit až 20 tisíc turistů. Letiště mají být připravena na případnou změnu nařízení a nutnost izolace všech navracejících se z Da Nangu. Testování a organizace karantény by tak probíhala ihned na letištích.

Některé provincie nezávisle vydaly nařízení o nahlášení všech osob, které v poslední době z Da Nangu přijely.

Ho Chi Minovo město jako první nařídilo opravdu drastická nařízení. Všichni, kteří se vrátili z Da Nangu od 1.7. jsou rozděleni do následujících skupin:

  • osoby, které se pohybovaly v místech, kde se pohybovali i již potvrzení pacienti, budou posláni do karanténních zařízení a testováni
  • osoby, které vykazují symptomy COVID-19 nebo respirační problémy budou izolováni a testováni
  • osoby, které nespadají do zmíněných 2 skupin, ale byli v Da Nangu od 1.7. musí projít domácí 14 denní karanténou

Vnitrostátní lety, autobusová i vlaková přeprava do Da Nangu bude zrušena od úterních 12:00 hod.

Mnoho továren a obchodních řetězců v zemi plošně požádalo zaměstance k nošení roušek, dezinfekci rukou a udržování odstupu.

Zdroje: VnExpress, Tuoi Tre, Thong Tin Chinh Phu

Scroll to Top